O nas


Nubee 

To polska marka słynąca z nieskrępowanych, oversize’owych form, stylistycznego luzu oraz komfortu noszenia. Charakterystyczne dla Nubee są miękkie dzianiny i otulające formy.
Rozpoznawalność przyniosła marce bluza z kominem, który upina się chwytaczem. To od niej wszystko się zaczęło. To ona ewoluowała w inne formy - sukienki i płaszcze. 

Wizytówką Nubee są wzory. Patterny, najczęściej autorskie, występują w detalu (wnętrza kominów), w all overze oraz wersji przeskalowanej, która ujawnia ich wizualną siłę. Pattern jest esencją marki, wprowadza do każdej stylizacji element niebanalności i wyrazistości. To właśnie wzór pobudza kreatywność, odpowiednio nastraja i dodaje pewności siebie osobie, która nosi ubrania Nubee. 

Świat marki koncentruje się na sile kobiet i ich nieskrępowanej energii twórczej, relacjach, jakie budują i pasji, z jaką podchodzą do życia. Z drugiej strony bliskie marce pozostaje ciepło domu i intymna, luźna atmosfera w nim panująca. Wszelkiego rodzaju relacje znajdują się w centrum świata Nubee. To z nich płyną inspiracje do tworzenia i projektowania, to one potrzebują odpowiedniej oprawy, jaką jest wygodne i przyciągające wzrok ubranie, które pozwala czuć się dobrze w każdej sytuacji. 


Nubee mama 

Linia ubrań, która wychodzi naprzeciw potrzebom mam w różnych sytuacjach - karmiących piersią, noszących w chuście i nosidle oraz takim, które po prostu chcą czuć się dobrze i wyróżnić nosząc piękne, wygodne i oryginalne ubrania uszyte w Polsce. 

Rozwiązania, które zostały zastosowane w bluzach i sukienkach linii Nubee mama ułatwiają karmienie. Ich fason został stworzony w oparciu o podnoszony panel z przodu, który upina się chwytaczem (skórzanym paskiem do spinania kominów bluz Nubee) na czas karmienia, co zapewnia komfort i wygodę. Projektantka marki postawiła jednak na uniwersalność i ubrania z takim rozwiązaniem sprawdzą się także w okresie ciąży i po zakończeniu karmienia. Odcięcie, które jest funkcjonalne, ma walory estetyczne i nadaje ubraniom charakteru. 

Linia Nubee mama powstała z potrzeby wspierania kobiet w macierzyństwie za sprawą komfortowych, pięknych i pozwalających na wyróżnienie się ubrań.


Eko Manifest Nubee to małe kroki, które prowadzą do większej zmiany,
lepsze wybory i większa świadomość
.

EKO MANIFEST

 

 

 

Jesteśmy odpowiedzialni - dbamy o środowisko

Postępujemy odpowiedzialnie, podejmujemy działania przyczyniające się do zmniejszenia ilości śmieci rujnujących naszą planetę i planujemy akcje specjalne, które zwrócą uwagę na ten globalny i narastający problem.Projektujemy i szyjemy w duchu SLOW

Ubrania Nubee projektujemy i szyjemy w Polsce. Tworzymy ubrania dobrej jakości, które starczają na dłużej, szyjemy lokalnie i korzystamy z usług lokalnych firm, współpracując przy tym z małymi zakładami i manufakturami, przez co marka wciela w życie założenia slow fashion. Z troską podchodzimy do każdego etapu produkcji i dbamy o swoich pracowników zapewniając im odpowiednie wynagrodzenie.

 


Ekologicznie pakujemy

W łódzkim showroomie nasze ubrania pakujemy bez udziału plastiku. Postawiliśmy na bawełniane ekoworeczki lub ekoplecaki z logo marki, które można wykorzystać na wiele sposobów. Płaszcze natomiast pakujemy w worki przeciwkurzowe, które są jednocześnie poszewkami na poduszki*. W pakowaniu zakupów internetowych ograniczyliśmy użycie plastiku do niezbędnego minimum - jednego foliopaku chroniącego zamówienie w transporcie. Wewnątrz znajduje się opakowanie less waste - koperta z papieru z recyclingu lub w przypadku większych zamówień - tekturowe pudełko (nowe lub używane), ze specjalną naklejką do zapisywania, którym jego użytkownikiem się jest. Projekt Historia jednego pudełka #OneBoxStory ma pokazać, jaką podróż może odbyć jeden karton i ile osób odwiedzić, zanim trzeba go będzie wymienić.

*sposób pakowania dotyczy zakupów w cenie regularnej; zakupy z wyprzedaży pakujemy w ekokoperty.Małe rzeczy mają dla nas znaczenie 

Projektujemy i tworzymy prototypy w pracowni Nubee w Łodzi. Produkujemy ubrania we współpracy z małą, rodzinną szwalnią, z której nasze ubrania przyjeżdżają do magazynu zapakowane w duże worki wielokrotnego użytku - wyeliminowaliśmy worki foliowe, które są standardowym rozwiązaniem. W przypadku projektów specjalnych, do których potrzebne są wyspecjalizowane maszyny, współpracujemy z lokalnymi manufakturami.Odpady produkcyjne

Fragmenty materiałów, które powstają przy produkcji naszych ubrań, staramy się wykorzystać na wiele różnych sposobów, np. szyjąc osłonki na doniczki do kwiatków, które okazjonalnie rozdajemy w Showroomie, czy maseczki. 
Działamy transparentnie w temacie utylizacji odpadów. Część ścinków materiałów trafia w ręce łódzkiej fundacji Jaś i Małgosia pomagającej dzieciom z autyzmem. Są one wykorzystywane podczas warsztatów. Pozostałe odpady są przekazywane do produkcji paliwa alternatywnego.


 


#JusiaLessWaste

Szczególnym działaniem proekologicznym jest projekt Jusia Less Waste. Jest to specjalny cykl koszulek, które powstają z części belek zazwyczaj wyrzucanych. Są to zszycia, dziury lub napisy, które powstają podczas produkcji dzianiny. To, co do tej pory było uważane za odpad, wykorzystujemy i zmieniamy w unikatowy i pełnowartościowy produkt z przesłaniem. Całość zysku ze sprzedaży przekazujemy na fundację MARE chroniącą Morze Bałtyckie i ratującą morskie ekosystemy.#OneBoxStory

Projekt Historia jednego pudełka #OneBoxStory ma pokazać, jaką podróż może odbyć jeden karton i ile osób odwiedzić, zanim trzeba go będzie wymienić. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium